Yangın Eğitimleri

yangin-egitimleri4

ÇSGB ye uygun Yangın Eğitimi, Acil Durum Eğitimi ve Tatbikatları

YANGIN EĞİTİMLERİ HAKKINDA
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından 18.06.2013 tarih ve 28681 sayılı resmi gazetede yayınlanan İşyerlerinde Acil Durumlar Hakkındaki Yönetmeliğin, Çalışanların bilgilendirilmesi ve eğitimi başlıklı 15. Maddesinde;
“(1) Tüm çalışanlar acil durum planları ile arama, kurtarma ve tahliye, yangınla mücadele, ilkyardım konularında görevlendirilen kişiler hakkında bilgilendirilir.
(2) İşe yeni alınan çalışana, iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerine ilave olarak acil durum planları ile ilgili bilgilendirme yapılır.
(3) Acil durum konularıyla ilgili özel olarak görevlendirilenler, yürütecekleri faaliyetler ile ilgili özel olarak eğitilir. 11 inci maddenin birinci fıkrası uyarınca görevlendirilen çalışanlara, eğitimlerin işyerinde iş güvenliği uzmanı veya işyeri hekimi tarafından verilmesi halinde, bu durum işveren ile eğitim verenlerce imzalanarak belgelendirilir”.

Ayrıca 19.12.2007 tarihinde 26735 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Binaların Yangında Korunması Hakkında Yönetmelik işletmelerin Acil Durum Ekiplerinin oluşturularak bunlara eğitim ve uygulamalı tatbikatların senede en az 1 kez yapılacağını öngörmektedir.

Bu çerçeve de eğitim merkezimiz her türlü yangın, acil durum, afet ve sivil savunmanın gerektirdiği diğer olağan dışı durumlara hazırlıklı olma maksadıyla yangın eğitimi faaliyetleri düzenlemektedir.

Yangın Eğitimleri videolarımız için Tıklayın

Eğitim Videolarımız

17 Eylül 2015

Adliye personeline yangın eğitimi

AFYONKARAHİSAR‘ın Sandıklı İlçesi’nde adliye binasında görevli personele yangın eğitimi verildi.

Sandıklı Adalet Sarayı’ndaki eğitimleri yangın ve acil durum eğitmenleri Bilal Tanışman ve Hasan Önder verdi. Eğitime, Cumhuriyet Başsavcısı Abdulvahap Kılıç da katıldı. Yangın eğitiminin ilk bölümünde katılımcılara teorik bilgi verildi. 40 adliye personeline temel yangın eğitimi, acil durum eğitimi, yangın çeşitleri, yangınlara müdahale yöntemleri anlatıldı.

Eğitimin ikinci bölümünde ise yangın tatbikatı yapıldı. Senaryo gereği, adliye binasının üçüncü katında yangın çıkması üzerine bina tahliye edilerek yangına müdahale edildi. Tahliye sırasında yaralananlar eğitime katılanlar tarafından taşınarak dışarı çıkarıldı. Eğitimin son bölümünde ise bahçede çıkarılan bir yangına, yangın tüpüyle nasıl müdahale edileceği gösterildi.

 

14 Ağustos 2015
Tanışman Yangın olarak Burdur Belediyesi’ne bağlı Burdur Akaryakıt Hizmetleri A.Ş. Opet Akaryakıt İstasyonu personelinde yangın söndürme eğitimi verildi.

Burdur Belediyesi’ne bağlı Burdur Akaryakıt Hizmetleri A.Ş. Opet Akaryakıt İstasyonu personelinde yangın söndürme eğitimi verildi.

15 personelin katıldığı eğitimde, görevli personele olası yangınlarda ilk müdahaleyi yapabilmesi için yangın söndürme eğitim verildi. Tanışman Yangın Söndürme Sistemleri tarafından verilen eğitimlerde yangın çıkma sebepleri, yangın türleri, yangın söndürme, konuları uygulamalı olarak anlatıldı.